Spořící účet

Spořící účet

K nejběžněji využívaným možnostem zhodnocení finančních prostředků se počítají spořící účty. Jedná se o jednoduché a klasické produkty, které nabízejí banky nebo družstevní záložny. Spořící účty se u nich liší zejména výši a způsobem úročení. Zhodnocují peníze mnohem více než třeba běžné účty a většinou jsou zcela bez poplatků.

Mezi výhody patří zejména to, že je možné ukládat jakékoliv částky kdykoliv a také je vybírat a to vše bez sankcí. Tyto účty jsou zákonem pojištěné a to na 100 procent.

Tento účet je na trhu ve dvou základních variantách. A to:

  • spořící účet s výpovědní lhůtou – to znamená, že budete-li chtít vybrat peníze, musíte podat výpověď. Výpovědní lhůta bývá dlouhá většinou jen několik dní, nebo týdnů. Není však ani výjimkou jeden rok. V tomto případě, budete-li chtít vybrat peníze před uplynutím výpovědní lhůty připravte se na to, že budete platit sankce. S touto variantou se setkáte především u termínovaných vkladů
  • spořící účet bez výpovědní lhůty – budete-li si chtít vybrat své finance z účtu, možné to je téměř kdykoliv a to bez sankcí. Tyto spořící účty se vyznačují vysokou likviditou vložených peněžních prostředků

A pro koho je spořící účet určen? Je určen zejména pro ty, kteří mají dostatek finančních prostředků a chtějí je zhodnotit, nechtějí však jít do většího rizika nebo nemohou peníze investovat po delší časové období.

Výhodné také je, že spořící účet je možné také použít k platebnímu styku. Ovšem s výrazným omezením. Správa účtu je také velmi snadná, provádí se prostřednictvím internetového bankovnictví. Nejlépe zabezpečené spořící účty mají však omezení týkající se počtu transakčních účtů, z kterých je možné a na které je možné posílat peníze ze spořícího účtu. To však nabízí jen málo bank v ČR. Všechny banky mají různý způsoby zabezpečení, proti případným podvodům a únikům.

O webu

Potřebujete-li uložit někam své volné peněžní prostředky a zároveň požadujete jejich zhodnocení, nechcete však podstupovat velké riziko, jednou z nejlepších možností je vyřízení spořícího účtu. Jejich založení je velmi snadné, rychlé a bez zbytečných poplatků. Na českém trhu tento produkt nabízí nejen bankovní instituce, ale také družstevní. Jejich nabídka je odlišná, nabízí různá zvýhodnění a bonusy. Úročení je vyšší než například u běžného účtu. Úroky se pohybují kolem 3 procent. Máte-li zájem dozvědět se více o spořících účet, podívejte se na naši webovou stránku.