Založení

Založení

Založit si vlastní spořící účet může fyzická osoba, a to bez ohledu na to, zda je jen obyčejným občanem či podnikatelem, nebo také osoba právnická. Tento účet je možné založit různými způsoby. Záleží tedy jen na vás, který způsob vám bude nejvíce vyhovovat.

K nejběžnějším a nejčastějším způsobům založení spořícího účtu, je návštěva pobočky banky. Pro vyřízení je nutné si s sebou vzít všechny potřebné dokumenty. Tím se myslí občanský průkaz. V případě cizinců pas. A také číslo bankovního účtu, který se nachází na území České republiky v české měně, kam máte v úmyslu převádět finanční prostředky. Některé bankovní instituce vyžadují, aby byl zaplacen určitý minimální vklad. Jiné banky zase vyžadují, abyste měli vytvořený bankovní účet u stejné instituce u které žádáte o založení spořícího účtu. Každá finanční instituce má tedy různé podmínky pro založení spořícího účtu.

Druhou možností, jak založit spořící účet, je jeho založení přes telefon. Většina bank má pro tento způsob vyřízení vytvořenou speciální bezplatnou linku. Na tuto linku stačí zavolat, operátorovi sdělíte požadované údaje. Následně je vám zaslána poštou smlouva, kterou je nutné podepsat a odeslat zpět bance s požadovanými dokumenty. Tedy kopií občanského průkazu a kopii z registrovaného účtu. Poté je vám bankou zasláno potvrzení o přijetí vámi zaslané smlouvy spolu s klientským číslem.

Další možností je založení účtu přes internet. Jedná se o nejmodernější způsob vyřízení. Stačí pouze vyplnit na internetu elektronickou žádost. Stejně jako u založení přes telefon, i tady vám bude poštou zaslána smlouva k podepsání. Tu musíte spolu s požadovanými dokumenty odeslat zpět bance.

Posledním způsobem, jak můžete založit svůj spořící účet, je přes poštu. Stačí si stáhnout požadovaný formulář a opět ho zaslat na adresu banky. Další postup je totožný z předcházejícím.

Založení spořícího účtu přes telefon, internet či poštou je možný pouze v případě, že banka nevyžaduje založení běžného účtu u stejné instituce. Jedná se o velmi praktické způsoby, které vám šetří zejména čas, a to z důvodu, že nemusíte v bance stát frontu, než se na vás dostane řada atd.

 

O webu

Potřebujete-li uložit někam své volné peněžní prostředky a zároveň požadujete jejich zhodnocení, nechcete však podstupovat velké riziko, jednou z nejlepších možností je vyřízení spořícího účtu. Jejich založení je velmi snadné, rychlé a bez zbytečných poplatků. Na českém trhu tento produkt nabízí nejen bankovní instituce, ale také družstevní. Jejich nabídka je odlišná, nabízí různá zvýhodnění a bonusy. Úročení je vyšší než například u běžného účtu. Úroky se pohybují kolem 3 procent. Máte-li zájem dozvědět se více o spořících účet, podívejte se na naši webovou stránku.